Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.12.2021, 14:57   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kılıçdaroğlu, kendisine randevu vermeyen Milli Eğitim Bakanı'na saat verere

Kılıçdaroğlu, kendisine randevu vermeyen Milli Eğitim Bakanı'na saat vererek seslendi: Görüşmek üzere

PolitikaKPSS'den yüksek puan almasına rağmen mülakatlarda düşük puan alması nedeniyle atanamayan bazı öğretmenlerin isyanına destek veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, saat 13.00'te randevu talebine cevap vermeyen Milli Eğitim Bakanlığı'na gidecek. Kılıçdaroğlu, daha önce randevu talebine cevap vermeyen TÜİK'e gitmiş ve içeri alınmamıştı. Bu olayın ardından büyük bir polemik çıkmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinin genel merkezinde KPSS'den yüksek puan almalarına rağmen mülakatlarda aldıkları düşük puan nedeniyle atanamayan öğretmenlerle bir araya gelmişti. Mülakat yüzünden atanamayan öğretmenlere destek veren Kılıçdaroğlu, bugün Milli Eğitim Bakanlığı'na gideceğini açıkladı.

"GÖRÜŞMEK ÜZERE"

Kılıçdaroğlu, "Bu milletin çocuklarının hakları mülakatlarda gasbedildi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan randevu talebime hala dönülmedi. Milli Eğitim Bakanlığı, saat 13.00'te görüşmek üzere…" ifadelerini kullandı.

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinin genel merkezinde KPSS'den yüksek puan almalarına rağmen mülakatlarda aldıkları düşük puan nedeniyle atanamayan öğretmenlerle bir araya gelmişti. Mülakat yüzünden atanamayan öğretmenlere destek veren Kılıçdaroğlu, bugün Milli Eğitim Bakanlığı'na gideceğini açıkladı.

RANDEVU TALEP ETMİŞTİ

Kılıçdaroğlu, yaklaşık 6 saat önce yaptığı paylaşımda, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den randevu talep ettiğini söyleyerek, "KPSS'deki mülakat rezilliğini konuşmak üzere, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den randevu talep ettim, hala ses yok. Anlaşılan eğitimden daha önemli işleri var. Saray Hükümeti görüşmelerden kaçarak, bu işleri sümen altı edebileceğine inanıyor. Yanılıyor. Erdoğan, gençlere propaganda yaparsın, şiir okursun, şarkı söylersin. Oy için yapmayacağın şey yoktur senin. Sonra bir kısım gencin haklarını gasp edersin, beslemelerine peşkeş çekersin. Bakanından yanıt bekliyorum, haberin olsun!" demişti.

TUİK'E GİTMİŞTİ ANCAK İÇERİ ALINMAMIŞTI

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TÜİK'in kasım ayı enflasyon rakamlarını açıkladığı gün kurumu ziyaret etmek istemişti. Randevu talebi reddedilen Kılıçdaroğlu bu kez kurumun binasına gitmiş ancak içeri alınmamıştı.

https://www.haberler.com/ogretmenler...633268-haberi/

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bakanına, eğitim, kendisine, kılıçdaroğlu, milli, randevu, saat, verere, vermeyen

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler