Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 05.03.2023, 18:20   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İYİ Parti lideri Meral Akşener reklam arasında Ersan Şen’i aradı

İYİ Parti lideri Meral Akşener reklam arasında Ersan Şen’i aradı

Prof. Dr. Ersan Şen katıldığı canlı yayında, İYİ Parti ve Meral Akşener'de teklif gelmesi halinde cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyledi.

"Yüce millet istiyorsa, karşılıksız bırakmayız." diyen Ersan Şen, Akşener'in reklam arasında kendisini aradığını belirterek, "Akşener, 'Bunda ciddi misiniz' dedi, 'Ciddiyim' dedim, görüşmek istedi. Muhtemelen bu hafta içinde bir görüşme gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, katıldığı Habertürk canlı yayınında sürpriz açıklamalarda bulundu. Ersan Şen, İYİ Parti ve Meral Akşener'den teklif gelmesi halinde cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyledi.

"HERKESTEN DE İYİ YAPARIM"

Talep gelmesi durumunda görevden kaçmayacağını belirten Ersan Şen, "Canımız feda, kanımız feda. Tereddütsüz… Karşılık varsa, yüce millet istiyorsa, karşılıksız bırakmayız. Millet çoban ateşini yakarsa uzak durmayız. Sayın Meral Akşener'den ve İYİ Parti'den böyle bir teklif gelirse elbette seve seve kabul ederim. Bu görevi yapacak kabiliyette olduğuma inanıyorum. Herkesten de iyi yaparım. Yeter ki millet teveccüh göstersin." ifadelerini kullandı.

AKŞENER REKLAM ARASINDA ŞEN'İ ARADI

Şen'in adaylığının da anketlerde sorulacağı belirtilirken, program devam ederken dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Ersan Şen, reklam arasında Meral Akşener tarafından arandığını söyledi. Ersan Şen, "Akşener, 'Bunda ciddi misiniz' dedi, 'Ciddiyim' dedim, görüşmek istedi. Muhtemelen bu hafta içinde bir görüşme gerçekleştireceğiz." dedi.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...di-637396h.htm
Eski 06.03.2023, 00:03   #2
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: İYİ Parti lideri Meral Akşener reklam arasında Ersan Şen’i aradı

Şaka gibi; ''Kemal Kılıçdaroğlu seçilemeyecek aday haydi anket yapalım'' ama tv programında pazardan karpuz gibi seçilen Ersan Şen seçilebilecek aday ve ankete gerek yok, bu her şeyden önce Kemal Kılıçdaroğlu'na hakarettir.

Yahu milleti aptal mı sanıyorlar meselenin özü şu: Biliyorsunuz Meral Akşener ben başbakan olacağım diye bahsi kapatmıştı fakat 6'lı masada devam ederse başbakanlığı suya düşüyor çünkü tecrübeler gösteriyor ki cumhurbaşkanı seçilen adayın partisinin de oy oranları otomatik olarak yükseliyor, Yani Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı, CHP de iktidar, Akşener anladı ki Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı seçilirse sistem güçlendirilmiş parlamenter sisteme döndüğünde başbakan olma şansı yok, o nedenle son anda saçma sapan bir gerekçeyle masadan kalktı ayrı olursa oyunu arttıracağını sanıyor.

Dayatılma gerekçesi o kadar saçma ki, siz bir ortak masada eşit şartlarda bir seçim yapıyorsunuz seçimin doğası budur çoğunluk geçerlidir, bunu bir apartman toplantısında alınan kararlara benzetebiliriz düşünün bir sitenin yönetim toplantısında herhangi bir konuda karar alıyorsunuz örneğin 60 dairelik bir sitede 40'a 20 karar alınıyor, 20 olumsuz oy veren daire sahipleri %40'a bize bu kararı dayatamazsınız diyor, olacak şey değil niçin seçim yaparız! Yani bir ülkede seçim yaptığımızda iktidarı kazanan partiyi seçenlere bunu bize dayatamazsınız deme şansımız var mı!

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.03.2023, 01:15   #3
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: İYİ Parti lideri Meral Akşener reklam arasında Ersan Şen’i aradı

Hiiiç uzun uzun yazmayacağım. Akşener'in boyası çabuk aktı.
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.03.2023, 01:25   #4
Rosebud
Müdavim

Bir de Turan Çömez televizyonlara çıkıp pişkin pişkin biz masadan kalkmadık diğer 5 parti kalktı demez mi!
Bunlarda da AKP/MHP kafası düşman yarat ayakta kal.
Ama Kılıçdaroğlu gibi sakin gücü düşman yapamazlar.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.03.2023, 08:47   #5
OkyanusunKalbi
WoodStock

.@Rosebud yaşanılanları çok iyi dile getirmişsin.

Nerede bi yobaz görsem korkardım artık faşistlerden de korkuyorum.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.03.2023, 13:38   #6
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Olayların akşam saatlerinde gerçekleşmesi Müge Anlı 'nın talihsizliği.

Sabah kalkmış olsalardı masadan TV de Mügeye denk gelip ona teklif götüreceklerine dair ben ikna oldum.

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.03.2023, 13:55   #7
Rosebud
Müdavim

Yemin ediyorum okunu çıkardılar bıkkınlık geldi, anlaşıyorlarmış...
Bir 15 gün daha uzar bu iş nah oy veririm, hiç birinize oy yok, çocuk oyuncağı değil bu iş.
Bu kadar istikrarsızlığa kim oy verir artık millet ittifakına!!!

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.03.2023, 15:20   #8
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Bir 15 gün daha uzar bu iş nah oy veririm, hiç birinize oy yok, çocuk oyuncağı değil bu iş.

Bu durumu biraz daha aydinlatmak lazim sanirsam!.

20 Senelik Ihanet zamaninda olan olaylara biraz daha dikkatli bakip, degerlendirmek lazim!.

Nede olsa Bosporos Sultanida 16 Sene evvelsi Sultanliga atilmadan evvel, Planli plarak Istanbula ihanet edip, 20 Sene icinde, Yahudilerin Müslümanlari oldürmesini bile Gölgede birakip, Dogu Anadoluda 8 Sefer Imar affi getirip, Beton Mezarliklar hazirlarken, Istanbulu Kaybeden Türkiyeyi Kaybeder Laflarini kullanmisti!.

9 Yasimda Türkiyeyi terk edip, Gelecegimi Avrupa Göbeginde Garantiye almis olsam bile, 2012 Senesinden beri, Türkiye Coskusu Kabarmaya baslamis, Bir Trakyali olarak, Pazar ve Mardine Kadar Taniklarim oldugu icin, Bes Parmagin bir birisine Benzememesi gibi, Genis capli gözlemlerim oldu!.

Egri oturmus olsak bile, Millet icinde dogrulari söylemek gerektigini düsünüp, Bir birimizin Yüzümüze baka bilecek imkani saglamak lazim!.

Ikizler Burcu olarak, Sag Elimle Sol Kulagimi gösterme cabalarini takip ede bilirsiniz sanirim!.

Son iki haftada meydana serilen gercekleri bir analize etmek gerek!.

Dogu Anadolu Katliaminin ardindan, Istanbul Analizleride gündeme oturdu!.

Burada Can Kurtaran Arabalarinin bile gecemeyecegi yollarin, bayagi büyük oldugunu gözler önüne getirirsek, toplam 36 Senenin Katliam Planlarinin nelere maal olabilcegini düsünmek bile istemiyorum!.

Gelelim simdi konunun özüne!.

Benim Kanimcada, son dört gün icinde olanlara karsin, Meral´in 5´li Cetanin Tuzagina düstügünün kanisindayim!.

Böylelikle Hesaplarina yazila bilecek Faturanin Rakamlarini ögrendikce, Politik Namusunu Yesil Dolara Satmis ola bilecegi düsünceleri gelmekte!.

Ilk olarak Altili Masanin en Saglam Partinin Temelini Topa Tutup, Sultanatla Besli Cetenin yeniden Büyük Sehirleri ellerine gecire bilecek Zemini hazirlamak!.

Bu Atkiyi Metrelerce Örebiliriz!.

Alıntı:
hiç birinize oy yok, çocuk oyuncağı değil bu iş.

Bunu güzelce düsünmek lazim!.

Oyu sadece tek bir isime verilmiyor!.

Intifaklar olsa bile, Demokraside hangisi en fazla oyu alirsa, O Kadar Millet Vekili Cikarma Yetkisi oldugunu hic unutmayalim!.

Yahudilerin güzel bir sözü var!.

Dostunu Sal Cayira ama, Düsmanina daha yakin ol!.

Bunun anlami, Inatci Keci ileri giderse, Sakalindan tutup Ceke bilirsin!.

Ironie ON: Simdi Ekranda Büyüce Kullanip, Meral´in Sakalini aramaya baslayacagim!.

Ironie OFF!.

Geleyim demek istedigime, Eger sadece 6´li Masaya Oy Verilecegi düsüncesiyle, hic oy vermemeye kalkarsa, "Eksik oyun" Türkiyeye Ihanet Edenlerin arasindada Paylasilacak!.

Simdiye kadar gördügüm durum, Temelini en saglam Tutan yeniden "Benim icin CHP"!.

Demek istedigim, git secime, Oyunu 6´li Masaya vermek istemesen bile, Temelini saglam tutan CHP´ye ver!.

Lütfen!.

Görüslerini düsünmene bir destegim ola bilmisse, ne Mutlu Bana!.

Ne Mutlu Türk´üm Diyebilene, Türkiyede Yasamamis Olsa Bile!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 06.03.2023, 19:22   #9
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Sandığa gidesim gelmiyor, tiyatro oyunu oynadılar resmen.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.03.2023, 20:33   #10
Rosebud
Müdavim

Nerede kaldı hak, hukuk, adalet!!!
Neresinden tutsanız elinizde kalıyor:

İki belediye başkanı icracı ve etkin yardımcı olacakmış, Türkçe'si: kukla Cumhurbaşkanı.

Görevlerini bırakmadan CB yardımcısı olacaklarmış, Türkçesi hukuksuzluk. Var mı öyle yağma, AKP'nin bile itiraz ettiği bir hukuksuzluk yapılıyor, yıllarca hak hukuk adalet diye bağırdıktan sonra bunu mu savunacağız!!! Hukuksuzluksa en iyi hukuksuzluğu iktidar yapıyor zaten niye size oy verelim.

Kılıçdaroğlu CB olsa bile ki bu omurgasızlıkla mümkün değil, sol kazanmış olmayacak Kılıçdaroğlu'nu CB yaparak düpedüz faşist bir yapıyı iktidar yapmış olacağız.

Sözün özü Meral Akşener dayatmış CHP hepsini yutmuş oldu ilke milke yerle yeksan.

Geçmiş olsun, böyle faşist bir yapıyı iktidara getirirsem kendime saygımı kaybederim.

Ya sol partilerden birisine vereceğim ya da HDP'ye, bu yapıyı iktidara getiremem; AKP'nin devamıdır bu saatten sonra, emperyaslizmin bu kadar çabuk oyununa gelinmez, haydi şimdi tuttur bakalım 418 milyar nerede diye Kılıçdaroğlu, bakalım çevreni saran bu faşist yapı sana izin verecek mi, bütün ilkelerinden vaz geçtin 418 milyardan geçmenin yolunu da göstereceklerdir sana.

5'li çete derken 5'li masanın kurbanı oldun.
Bugün tarihte şöyle anılacak: 6 Mart darbesi.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
akşener, aradı, arasında, ersan, lideri, meral, parti, reklam, Şeni

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)